Nieuwsbrief einde jaar 2024

Afsluiten 2024

December 2024  
Nog een week voordat 2025 aanbreekt. Tijd om terug en vooruit te kijken. In deze nieuwsbrief staan we stil bij onderzoek voor vernieuwde erkenning, actualisaties van de trainingen, kwalificatiemogelijkheden in 2025 en een decemberwens.

Onderzoek voor vernieuwde erkenning

In een eerdere nieuwsbrief benoemden we het al: er is een nieuwe evaluatie van Dappere Dino’s en Stoere Schildpadden gestart. De trainingen ScheidingsATLAS, Stoere Schildpadden en Dappere Dino’s zijn onderzocht, onderbouwd en erkend in de Databank Effectieve Jeugdinterventies (www.nji.nl/interventies). De erkenningen worden iedere vijf jaar geactualiseerd en verlengd. In de her-erkenning wordt actuele informatie meegenomen over toepassing van de trainingen in de praktijk, ervaringen en opbrengsten van deelname voor kinderen.

Voor de trainingen Stoere Schildpadden en Dappere Dino’s zijn we daarom afgelopen maanden gestart met een onderzoek naar de evaluatie van deze trainingen voor een vernieuwde erkenning in de databank. 

Op deze plaats danken we de ouders en trainers die hier al aan meewerkten. We zoeken nog verdere deelnemers. 

Start jij als trainer/aanbieder de eerste maanden van 2025 met nieuwe groepen Dappere Dino’s en/of Stoere Schildpadden, dan zoeken wij jou!  

Nodig ook ouders van kinderen in jouw groep(en) uit om mee te werken aan een evaluatie van de training met behulp van twee korte digitale vragenlijsten (voor en na de training) en draag bij aan de onderbouwing van je werk!

In het onderzoek staan twee vragen centraal:

  1. In hoeverre zijn ouders tevreden over de training waaraan hun zoon of dochter deelneemt?
  2. In hoeverre dragen de trainingen Dappere Dino’s en Stoere Schildpadden bij aan het voorkomen of verminderen van gedrags- en/of emotionele problemen bij deelnemende kinderen?

Mail over jouw mogelijke bijdrage aan het onderzoek naar: lieke.dejong@tno.nl  

Actualisatie Dappere Dino’s en Stoere Schildpadden

Je zou het niet zeggen als je de jonge schildpad Sam en dino Rex ziet, maar deze Stoere Schildpad en Dappere Dino hebben met hun trainingen intussen al heel wat kaarsjes uit mogen blazen. De trainingen bestaan nu beiden meer dan tien jaar en het is tijd voor een update. Goed nieuws dan ook dat we van ZonMw subsidie gekregen hebben om de trainingen te actualiseren. In 2025 zal met deze subsidie gewerkt worden aan het aanpassen van materialen met aandacht voor actualiteit en inclusiviteit, en het herindienen van de trainingen voor verlengde databankerkenning. Hierbij wordt samengewerkt door verschillende partijen, waaronder de interventie-eigenaar, -opleiders en ervaren trainers. 

ScheidingsATLAS ‘vertaald’

Ook voor doorontwikkeling van ScheidingsATLAS ontvingen we een subsidie van ZonMw. Met die subsidie zal in 2025 gewerkt worden aan een Engelse vertaling van ScheidingsATLAS online en een aanpassing van de ScheidingsATLAS groepstraining voor mindertalige doelgroepen.

Zo kan het ook! Kompas voor gescheiden ouders en hun kinderen

Er staan dus verschillende aanpassingen en updates te gebeuren in 2025. Maar de grote actualisatieslag start niet helemaal in 2025, want we namen al een voorschot. Samen met Deardan&friends – DEARDAN&Friends – werkten we aan één naam en een nieuwe frisse look van de drie trainingen samen. Dit resulteerde in ‘Zo kan het ook! Kompas voor gescheiden ouders en hun kinderen’. Deze naam en bijbehorende huisstijl zullen jullie terug gaan zien op de website, in uitingen en programmamaterialen. Wordt vervolgd. We houden jullie op de hoogte!

Trainingen in 2025

Wil jij team Zo kan het ook! versterken en ook training geven aan ouders en/of kinderen? De data voor de kwalificatiemogelijkheden in de eerste helft van 2025 zijn vastgesteld. Aanmeldlinks zullen beschikbaar komen via Events | TNO (en kan niet eerder via e-mail). Dus voor nu: save the date en hou de agenda en onze socials in de gaten:

  • 13 maart 2025 – Startkwalificering Dappere Dino’s
  • 17 maart 2025 – Startkwalificering ScheidingsATLAS
  • 17 april 2025 – Startkwalificering Stoere schildpadden
  • 22 mei 2025 – Terugkombijeenkomst Dino’s en Schildpadden
  • 16 juni 2025 – Terugkombijeenkomst ScheidingsATLAS

Ontspannen feestdagen met ruimte voor mooie herinneringen

Kerstborrels op het werk, kerstdiners op scholen, kerstbomen en lampjes in de huizen, de geur van oliebollen in de winkelstraten…. we eindigen deze nieuwsbrief graag met een decemberwens. De decembermaand is in volle gang en de feestdagen staan weer voor de deur. De dagen die voor veel ouders en kinderen niet altijd zo feestelijk zijn of voelen als de term ‘feestdagen’ doet vermoeden. De kinderen van Villa Pinedo hebben het prachtig en krachtig verwoord in hun brief “Aan alle gescheiden ouders met wie wij de feestdagen vieren” – Aan alle gescheiden ouders met wie wij de feestdagen vieren | Villa Pinedo – Een fragment:

Sommigen van ons voelen zich verdrietig dat onze familie niet compleet zal zijn. We hebben afscheid moeten nemen van oude familietradities. Stiekem zijn we een beetje jaloers op vriendjes en vriendinnetjes die deze dag wel met hun hele familie aan tafel zitten. Wij moeten vaak een van jullie missen op deze feestelijke dagen of voelen ons schuldig omdat we een van jullie moeten teleurstellen. We kunnen ons zorgen maken als een van jullie op die dag helemaal alleen is. Voor anderen is het misschien de eerste keer kerst vieren met jullie nieuwe partners. En dat kan best wennen en stressvol voor ons zijn.

Veel mensen kijken uit naar de feestdagen, maar voor ons is dat niet altijd zo. Als jullie ruzie maken over waar we welke feestdag moeten zijn, of omdat wij zelf al maanden van tevoren met de planning bezig zijn. Wij krijgen dan het gevoel dat we moeten kiezen tussen een van jullie. We zijn vooral bezig met hoe jullie je voelen in plaats van wat wij zelf fijn zouden vinden. En het liefst willen we overal tegelijk zijn.

© Villa Pinedo

Voor deze kinderen, voor hun ouders, maar ook voor jullie allen, daarom bovenal ontspannen feestdagen gewenst, waarin ruimte is om mooie herinneringen te maken.

Graag tot ziens in het nieuwe jaar!

Hartelijke groet,
Team Zo kan het ook!
Stoere Schildpadden, Dappere Dino’s en ScheidingsATLAS

Laat een reactie achter

Je moet ingelogd zijn om een reactie te kunnen plaatsen.

Locatie

TNO Leiden, Sylviusweg

Postadres 
Postbus 3005
2301 DA Leiden

Stuur ons een bericht
We helpen je graag

Voer a.u.b. uw naam in
Type hier het onderwerp
Vul alstublieft een bericht in.

© 2020 - 2025 Dino’s, Schildpadden en ATLAS | Cookiebeleid